Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


eSSENTIALs aNGLo hELLENIc eNCYCLOPAEDIa
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty02.11.10 12:19

Πήγε ο Γιωρίκας στην Αθήνα και τον πήρε ο ύπνος μέσα στο ταξί.

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33951329961016

Όταν μισοξύπνησε, περνούσε πάνω από μια γέφυρα και βλέποντας άλλα αυτοκίνητα από κάτω σκέφτηκε:
"Ωχ! τα ταξί εδώ πετάνε"!

Πήγε πίσω στο χωριό και το έλεγε στο καφενείο. Όλοι γέλαγαν και τον κορόιδευαν. Όμως εκείνος επέμενε.

Τότε του λέει ο Κωστίκας:
-Εγώ θα πάω το Σάββατο στην Αθήνα σ' έναν κουμπάρο μου, κι αν τα ταξί πετάνε θα κάτσω να με γ@μήσεις, αλλά αν δεν πετάνε θα σε γ@μήσω εγώ.
-Πάει το στοίχημα", του λέει ο άλλος με σιγουριά.

Την άλλη μέρα όντως παίρνει το ΚΤΕΛ πάει Αθήνα, από εκεί ταξί
Τον ρωτάει ο ταξιτζής κοιτώντας τον από τον καθρέφτη:
-Φίλε, που να σε πετάξω;
-Ωχ "λέει ο Κωστίκας" Πήγαινε με στη Βουλιαγμένης από εκεί θα έρθει να με πάρει ο κουμπάρος μου

Τον ρωτάει ο ταξιτζής ξανά:
-Σε τι ύψος;

Και λέει ο Κωστίκας απελπισμένα πλέον:
-Φιλαράκο το γ@μήσι δεν το γλιτώνω που δεν το γλιτώνω, πέτα τουλάχιστον χαμηλά, να μην σκοτωθούμε κιόλας!

clown


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις 11.11.10 18:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TwistedTool

TwistedTool


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 38
Τόπος : Κύπρος
Registration date : 22/01/2009

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty03.11.10 0:56

Γίνονται εκλογές και κερδίζει η παράταξη που για χρόνια ήταν στην αντιπολίτευση.

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Eyesanim

Σε ένα από τα υπουργεία κατά την παράδοση ο παλιός υπουργός λέει στον καινούριο

«Εκτός από όσα σου είπα ήδη στο 3ο συρτάρι του γραφείου θα βρεις 3 γράμματα για την αντιμετώπιση κρίσεων».

Ο νέος υπουργός όλο αυτοπεποίθηση απαντά: «Τι να τα κάνω τα γράμματά σου! Εμείς έχουμε πρόγραμμα και όλα θα πάνε μια χαρά».

Περνάνε έξι μήνες και ξεσπά η πρώτη κρίση. Ο νέος υπουργός προσπαθεί να την αντιμετωπίσει με δηλώσεις και συνεντεύξεις στα ΜΜΕ αλλά τα πράγματα δεν ηρεμούν. Μετά από λίγο θυμάται τα γράμματα του προκατόχου του. Τρέχει στο γραφείο, ανοίγει το γράμμα Νο 1 και διαβάζει:

«Για την πρώτη μεγάλη κρίση θα ισχυριστείς ότι για τα προβλήματα φταίει ο προηγούμενος. Ζήτα πίστωση χρόνου».

Έτσι και γίνεται: ο υπουργός λέει στο λαό ότι δεν είναι δυνατό να αντιμετωπιστεί το χάος που παρέλαβε από τον προηγούμενο υπουργό μέσα σε έξι μήνες και ως εκ τούτου θα πρέπει να του δοθεί μια πίστωση χρόνου ώστε να φέρει αποτέλεσμα το πρόγραμμα της κυβερνήσεως.

Η κρίση εκτονώνεται. Μετά από έξι μήνες ξεσπά νέα κρίση. Ο υπουργός αρχίζει πάλι τις δικαιολογίες στον τύπο, αναμασά τα ίδια και τα ίδια, δίνει συνεντεύξεις, γράφει άρθρα στις φιλικά προσκείμενες εφημερίδες αλλά δε γίνεται τίποτα. Τα ΜΜΕ τον φτύνουν και ο λαός έξαλλος. Θυμάται τα γράμματα, ανοίγει το φάκελο Νο 2 και βλέπει τα εξής:

«Θα ισχυριστείς ότι για όλα τα προβλήματα φταίει το σύστημα».

Πράγματι, ο υπουργός βγάζει ένα δεκάρικο λόγο για τις αδυναμίες του συστήματος, για το σάπιο κατεστημένο που εμποδίζει το έργο του και για το οποίο ουδεμία ευθύνη φέρει η νέα κυβέρνηση, για το νομικό πλαίσιο που δυστυχώς δεν είναι ευέλικτο και προοδευτικό, και υπόσχεται ότι το πολύ μέχρι το τέλος του έτους θα έχουν αντιμετωπιστεί τα θέματα.

Η κατάσταση βελτιώνεται και ο υπουργός ηρεμεί. Δυστυχώς όμως επειδή όλα τα ωραία δεν κρατούν για πάντα σε λίγο ξεσπά νέα κρίση ακόμα πιο σφοδρή, η καρέκλα του υπουργού μας τρίζει επικίνδυνα και αυτή τη φορά πανικόβλητος τρέχει κατευθείαν στο συρτάρι συγχωρώντας τα πεθαμένα του προκατόχου του που τόσο καλός φάνηκε μαζί του και του εμπιστεύτηκε τέτοιο θησαυρό. Ανοίγει το 3ο γράμμα και διαβάζει:

«Ετοίμασε τα τρία γράμματα για τον επόμενο».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty05.11.10 12:15

Γάμος

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar3480028556799

Γάμος Μέρος Ι

Ένας τυπικός άντρακλας παντρεύτηκε μία τυπική κουκλάρα και μετά τον γάμο, έθεσε τους εξής κανόνες:

'Θα έρχομαι στο σπίτι όποτε θέλω, εάν το θέλω και ότι ώρα γουστάρω, και δεν δέχομαι κουβέντα πάνω σε αυτό.
Θα με περιμένει ένα ωραίο δείπνο στο τραπέζι, εκτός εάν σε ειδοποιήσω ότι δεν θα έρθω σπίτι για φαγητό.
Θα πηγαίνω για κυνήγι, ψάρεμα, ποτό και χαρτιά όταν θέλω με τους φίλους μου, και μην μου το παίξεις δύσκολη.
Αυτοί είναι οι κανόνες μου. Έχεις κανένα σχόλιο;'

Η νύφη απάντησε, 'Όχι, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Απλά θέλω να καταλάβεις πως εδώ θα έχουμε σεξ στις 7.00 κάθε βράδυ... είτε είσαι εδώ είτε δεν είσαι!'

Γάμος Μέρος ΙΙ

Ο σύζυγος και η σύζυγος είχαν έναν καβγά στην ημέρα της 40κοστής επετείου γάμου τους!

Ο σύζυγος ουρλιάζει, 'όταν θα πεθάνεις, θα σου βάλω μία ταφόπλακα που θα γράφει:
'εδώ κείτεται η σύζυγός μου - Κρύα όπως πάντα!'

'Α, ναι;' απαντά αυτή. 'Όταν πεθάνεις εσύ, θα σου βάλω μία ταφόπλακα που θα γράφει:
'Εδώ κείτεται ο σύζυγός μου, σκληρός επιτέλους!'

Γάμος Μέρος ΙΙΙ

Ο σύζυγος (γιατρός) και η σύζυγος μαλώνουν την ώρα του πρωινού... Ο σύζυγος σηκώνεται έξαλλος και λεει, 'Και δεν είσαι και καλή στο κρεβάτι' και φεύγει από το σπίτι.

Λίγο αργότερα, συνειδητοποιεί πως δεν φέρθηκε σωστά και αποφασίζει να τα ξαναβρούν, και της τηλεφωνεί.
Αυτή απαντά στο τηλέφωνο μετά από πολύ ώρα, και ο εκνευρισμένος σύζυγος την ρωτά:

'Μα γιατί άργησες τόσο να απαντήσεις;'

Αυτή λεει: 'Ήμουν στο κρεβάτι'. 'Τέτοια ώρα στο κρεβάτι; Και τι έκανες;' την ρωτάει ο σύζυγος.

'Έπαιρνα μία δεύτερη γνώμη'.

Γάμος Μέρος ΙΙΙΙ

Ένας άντρας έχει έξι παιδιά και είναι πολύ περήφανος για το κατόρθωμά του.
Είναι τόσο περήφανος που αρχίζει να φωνάζει την γυναίκα του 'Μητέρα των έξι', παρόλο που δεν της αρέσει καθόλου.

Ένα βράδυ πάνε σε ένα πάρτι. Ο άντρας αποφασίζει πως είναι ώρα να φύγουν και φωνάζει την γυναίκα του μέσα στο πλήθος:
'τι λες; Φεύγουμε Μητέρα των Έξι;'

Η γυναίκα του, πολύ εκνευρισμένη για την αδιακρισία του, του φωνάζει επίσης:
'Όποτε θες, Πατέρα των Τεσσάρων.'

Γάμος Μέρος V

Ένας άντρας και η γυναίκα του τσακώθηκαν και δεν μιλάνε ο ένας στον άλλον.
Ξαφνικά, ο άντρας συνειδητοποιεί πως την επόμενη μέρα θα χρειαζόταν να τον ξυπνήσει η γυναίκα του στις 5.00 το πρωί για μία πτήση για σοβαρό επαγγελματικό ραντεβού.

Επειδή δεν θέλει να είναι ο πρώτος που θα σπάσει την σιωπή (και ΧΑΣΕΙ), γράφει σε ένα χαρτί,
'Σε παρακαλώ ξύπνησέ με στις 5.00 το πρωί.' Το αφήνει κάπου που ξέρει πως θα το δει.

Το επόμενο πρωί, ξυπνά, και ανακαλύπτει πως η ώρα είναι 9.00 το πρωί, και έχει χάσει την πτήση του.
Εξαγριωμένος, ετοιμάζεται να πάει να δει γιατί δεν τον ξύπνησε η γυναίκα του, όταν ανακαλύπτει ένα κομμάτι χαρτί δίπλα στο κομοδίνο, που έγραφε:

'Είναι 5.00 το πρωί. Ξύπνα.'

bigbest
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty05.11.10 12:31

Ο Χάρρυ Κλυν σχολιάζει την επικαιρότητα!!!

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33901190149700

* Παπακωνσταντίνου: Εξυπνότερος του Αϊνστάιν. Tον Αϊνστάιν βρεθήκανε και δέκα άνθρωποι που τον καταλάβανε, αυτόν δεν τον κατάλαβε ακόμα κανείς!

* Θα ήθελα να σας πω την ιστορία για τους 40 κλέφτες, αλλά προφανώς δεν σας ενδιαφέρει η πολιτική...

* Η μόνη φορά που πάμε μπροστά στην Ελλάδα είναι όταν βάζουμε τα ρολόγια μας μια ώρα μπροστά!

* Μη στεναχωριέστε καλοί φίλοι, κανένας δεν έχει ποτέ παραπονεθεί γιατί δεν άνοιξε το αλεξίπτωτό του: «καλή μας ελεύθερη πτώση».

* Εμείς χρωστάμε, οι επιχειρήσεις χρωστάνε, το κράτος χρωστάει. Τελικά που πήγαν τα λεφτά ρε παιδιά;

* Ανακοινώθηκε ότι οι εργαζόμενοι στις δημόσιες υπηρεσίες θα διακόψουν την οχτάωρη στάση τους για τρίωρη προειδοποιητική εργασία!

* Δεν ήρθαν οι εταίροι μας για να μας ελέγξουν. Για να ξεσηκώσουν το σχέδιο ήρθαν. Όλοι θέλουν να κλέψουν, αλλά δεν ξέρουν τον τρόπο!

* Έτσι και συνεχίσει για κανένα χρόνο ακόμα τη βιόλα της λιτότητας και της άγριας φορολόγησης ο ΓΑΠ, βλέπω να ληστεύουμε τους Αλβανούς.

* Τα φτηνά χέρια δίνουν ακριβό ξύλο!

* Γιωργάκης Παπανδρέου... Ανοιχτό μυαλό, σαν κονσέρβα! Δέκα χρονών είπε μπαμπά και φωταγωγήθηκε το Καστρί!

* Ποιος υπαρκτός σοσιαλισμός? Η Ελλάδα έχει την παγκόσμια πρωτοτυπία. Είναι η μοναδική χώρα στην οποία εφαρμόζεται ο ανύπαρκτος σοσιαλισμός

* Το ΠΑΣΟΚ Είναι σαν τον κουρασμένο σαραντάρη. Στην εφηβεία ήθελε να αλλάξει τον κόσμο και στα σαράντα θέλει να αλλάξει τα έπιπλα στη βίλα του.

* Αισχροκέρδεια, κλεψιά και τω θεώ δόξα. H γυναίκα μου έχει πειστεί πως μισό κιλό φέτα ζυγίζει τριακόσια γραμμάρια!

* Στο σπίτι δεν τρώμε. Κατεβάζουμε τις μπριζόλες από το ιντερνέτ. Στην κόρη μου που μένει στην Αγγλία στείλαμε μια σπανακόπιτα με e-mail.

* Ούτε κενό εξουσίας, ούτε κενό οικονομίας... ΚΕΝΟ ΛΑΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!

* Aυτή η κυβέρνηση έχει ένα πρόβλημα για κάθε λύση.

* Πρέπει να το παραδεχτούμε ο Παπανδρέου κάνει ότι μπορεί... Kι αυτό ρε παιδιά, είναι εκείνο που με ανησυχεί !!

* Όσο πάει και παχαίνει το φιλαράκι μου ο 'Πάγκαλος. Tις προάλλες στο λεωφορείο, ευγενικά σηκώθηκε και παραχώρησε τη θέση του σε 4 κυρίες...
Σε όλα τα ασανσέρ που υπάρχουν στο υπουργείο έχουν κρεμάσει ταμπέλες: ΑΤΟΜΑ 5, ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΝΑΣ.

* Ο μικρός μου ο γιος είναι φτυστός εγώ, αλλά δεν πειράζει, αρκεί που το παιδί έχει την υγειά του.

* Αν σκεφτεί κανείς πόσο στοίχισε στον Αδάμ και στην Εύα ένα μήλο, τα φρούτα σήμερα είναι πάμφθηνα.

* Πρέπει να μου έχει γίνει μεγάλη πλύση εγκεφάλου. Αφού να φανταστείτε ότι τα όνειρά μου διακόπτονται από διαφημιστικές σφήνες.

* Ένα μυστήριο... Έρχεσαι από το σούπερ μάρκετ με δυο τσάντες και το βράδυ έχεις τρεις σακούλες σκουπίδια!

* H κατάστασή μας έχει φτάσει στο απροχώρητο... Χθες σφάξαμε το γουρουνάκι-κουμπαρά της κόρης μου!

* Τις προάλλες πήγα σε ένα διαγνωστικό κέντρο για τσεκ απ και το πρώτο πράγμα που μου εξετάσανε ήταν το πορτοφόλι μου!

* Ένα φίλος μου αγόρασε μια 600άρα Μερσεντές τοις μετρητοίς. Την βενζίνη την αγοράζει με δόσεις!

* O Δαρβίνος έκανε λάθος, προσπαθώντας να αποδείξει ότι ο άνθρωπος κατάγεται από τον πίθηκο. Από τον γάιδαρο μάλλον κατάγεται...

* Μην πετάτε άσκοπα τα λεφτά σας από δω κι από κει, φυλάξτε τα. Ίσως κάποτε πάρουν αξία

* Στον καιρό που ζούμε το πιο εύκολο πράγμα είναι να βγάλεις λεφτά. Και το πιο δύσκολο να ζήσεις με αυτά που βγάζεις

* Από εγκληματικότητα, αφήστε το καλύτερα. Παλιά φωνάζαμε, «αστυνομία Βοήθεια», τώρα φωνάζουμε, «βοήθεια η αστυνομία!»

* Τι γίνεται, ρε παιδιά, μ' αυτά τα χημικά και τα φυτοφάρμακα; Χθες έπλυνα μια ντομάτα και ξέβαψε!

* Υπάρχουν πολιτικοί που δεν τους άλλαξαν χαρακτήρα τα βουλευτιλίκια και τα υπουργιλίκια. Kαραγκιόζηδες ήταν και καραγκιόζηδες παρέμειναν...

* Αν νομίζεις ότι όλοι σε έχουν ξεχάσει, άφησε για δύο μήνες απλήρωτη την πιστωτική σου κάρτα.

* Ο άνθρωπος μπορεί να ζήσει χωρίς οξυγόνο κάποια λεπτά, χωρίς νερό μέρες, χωρίς τροφή εβδομάδες και χωρίς ηθικούς φραγμούς μια ολόκληρη ζωή!

* Το έλεγα και δε με πίστευε κανένας, η χώρα δεν κινδυνεύει από τους συνήθεις υπόπτους, κινδυνεύει από τους συνήθεις πρωθυπουργούς!.

* Καλά έκανε ο ΓΑΠ και πήγε στις Ινδίες... Το άσκημο είναι που ξαναγύρισε...

* Oι ηλίθιοι πολιτικοί και οι βλάκες ψηφοφόροι είναι γεννημένοι ο ένας για τον άλλον..

* Βρε τον Παπακωνσταντίνου ! Κάνει δηλώσεις στο Υπ. Οικονομικών και μοιράζουνε στους δημοσιογράφους τον καφέ της παρηγοριάς και παξιμαδάκια !

* Τι γίνεται ρε παιδιά; Δεκάδες θυμάτων σε κάθε έξοδο! Kι άν κατά τύχη δεν έχουμε θύματα ένα Σαββατοκύριακο, θα κάνουμε τζάκ πότ στο επόμενο!

* Η διαφορά μεταξύ ελληνικής οικονομίας και Τιτανικού: Στον Τιτανικό είχε και ορχήστρα

* Ελλάδα, η χώρα των δυο ταχυτήτων... Νεκρά και όπισθεν!

* Αν οι Έλληνες θέλουν να έχουν αυτά που δεν έχουν, πρέπει να κάνουν αυτά που δεν κάνουν...

* Όταν λέμε ακρίβεια, εννοούμε ακρίβεια! Nα φανταστείτε εμείς το ψυγείο μας, το κάναμε παπουτσοθήκη!

* Oι επιχειρήσεις βουλιάζουν. Tα ξενοδοχεία τώρα κλέβουν πετσέτες από τους πελάτες.

* Γιωργάκης μου θυμίζει τον δύτη που την ώρα που ανεβαίνει στην επιφάνεια, βλέπει το καράβι του να πηγαίνει στον πάτο!

* Ο μόνος τρόπος να μειωθεί η ατμοσφαιρική ρύπανση είναι να κάνουν οι πολιτικοί λιγότερες δηλώσεις.

* Παπανδρέου: Θέλει να χτίσει τη νέα Ελλάδα, γι αυτό κατεδαφίζει την παλιά!!!

* Δημόσιες υπηρεσίες: Τόσος πολύς κόσμος, που προσφέρει τόσα λίγα, ζητώντας διπλάσιο μισθό για να κάνει τη δουλειά του ακόμα χειρότερα!

* Κύριε Παπανδρέου, κύριε Σαμαρά από τα κόμματά σας να αρχίσετε τον πόλεμο κατά της διαφθοράς, αυτά είναι που κυβερνούν τριάντα χρόνια τώρα.

* ¶νθρωπος πάνω από 60 κιλά, μπαίνει πια στο πόθεν έσχες...

* Μόλυνση Θερμαϊκού: Σε 2-3 χρόνια δε θα θεωρείται θαύμα να περπατάει κάποιος στην επιφάνεια της θάλασσας. Οποιοσδήποτε θα μπορεί να το κάνει.

* Για έναν πολιτικό που με τις μεθόδους του χθες υπόσχεται ένα καλύτερo σήμερα, φυσικό είναι να μην υπάρχει αύριο.

* Είμαι ευτυχής που ζω σε μια δημοκρατική χώρα, όπου μπορεί κανείς να κάνει ελεύθερα οτιδήποτε θελήσει η κυβέρνηση!!!

* Επιστήμονες της NASA, προκειμένου να μελετήσουν τα όρια της αντοχής του ανθρώπου, ζήτησαν δείγμα Έλληνα συνταξιούχου!

* Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει. Ξέρετε πόσο στοιχίζει μία κηδεία σήμερα;

* Mακάριοι όσοι υπόσχονται πολλά και θυμούνται λίγα...

* Το οργανωμένο έγκλημα έχει διαφορετικά ονόματα από χώρα σε χώρα. Στην Αμερική ονομάζεται ΜAΦΙΑ, στην Ιταλία ΚΑΜΟΡΑ και στην Ελλάδα ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!

biglol biglol biglol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty11.11.10 18:22

Συζητάει μια γκόμενα με ένα τύπο:

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33901190149700

Εκείνη:

-Κοίτα τι άδικη και ρατσιστική που είναι η κοινωνία μας!

Αν ένας άνδρας πηγαίνει με ένα σωρό γυναίκες, είναι γκόμενος, πηδηχταράς και τα τοιαύτα...

Αλλά αν κάνει το ίδιο και μια κοπέλλα, αμέσως τη λένε πουτάνα, τσουλί κ.λ.π.
Πως σου φαίνεται αυτό;

Και ο τύπος:

-Να σου πω.. Για σκέψου το κάπως έτσι:

Αν ένα κλειδί ανοίγει μια ολόκληρη ντουζίνα κλειδαριές, το φυλάμε με επιμέλεια γιατί είναι το πασπαρτού, το αναντικατάστατο.

Αν όμως μια κλειδαριά ανοίγει με περισσότερα διαφορετικά κλειδιά, τότε είναι μάλλον άχρηστη!

bigthinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty11.11.10 18:23

Ο Μήτσος ο βοθρατζής...

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33901190149700

Ο Μήτσος ο βοθρατζής ξεκινά με τον βοηθό του τον Γιακουμή για να ξεβουλώσουν έναν βόθρο. Με το που φθάνουν ο Μήτσος φοράει μια μάσκα και βουτάει μέσα στον βόθρο.

Σε δυο λεπτά βγάζει το κεφάλι από τα σκατά και λέει στον Γιακουμή:
- Φέρε μου το κατσαβίδι.

Ξαναπέφτει μέσα. Μετά από λίγο βγάζει το κεφάλι και λέει στον Γιακουμή:
- Φέρε την πένσα.

Ξαναπέφτει μέσα. Αφού ζήτησε κι αλλά εργαλεία από τον Γιακουμή σε είκοσι λεπτά τελειώνει και βγαίνει από το βόθρο. Όπως σκουπιζόταν γυρίζει στον Γιακουμή και λέει:
- Κοίτα κωλόπαιδο να μάθεις γρήγορα την δουλειά, γιατί μια ζωή εργαλεία θα δίνεις…

biglol biglol biglol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty19.11.10 14:48

20 πράγματα που δεν θα ήθελες να ακούσεις κατα την διάρκεια της εγχείρησης

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar30915_27

Λέμε τώρα .... δεν έχει πιάσει η νάρκωση και ακούς τους γιατρούς να λένε:

1."Καλύτερα να το φυλαξουμε αυτό. Μπορεί να το χρειαστεί ο ιατροδικαστής."

2."Ρε παιδιά, λείπει μια σελίδα απο τις οδηγίες χρήσης!"

3."Εε, φέρτο πίσω αυτό, βρωμόγατο..."

4."Για μισό λεπτό. Αν αυτό δέν ειναι η σπλήνα του, τότε ΤΙ σκατά ειναι;"

5."Δώσε μου το...ε...το...έλα γαμώ το, πώς το λένε, μωρέ;"

6."Ούπς! Το παράκανα. Αλήθεια, έχει επιζήσει κανένας ύστερα απο 500ml από αυτό εδώ το πράγμα;"

7."Όλοι ακίνητοι! Έχασα τους φακούς επαφής μου!"

8."Λοιπόν, παιδιά, αυτό θα είναι μια μεγάλη εμπειρία για όλους μας."

9."ΠΡΟΣΕΧΕ! Φτού! Αλλά δέν πειράζει, μωρέ. Το πάτωμα είναι καθαρό, δέν είναι;"

10."ΤΙ εννοείς οτί δεν μπήκε στο χειρουργείο για αλλαγή φύλου;"

11."Μην ανησυχείς. Νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά κοφτερό."

12.(Στο κινητό)"Τι εννοείς; Θέλεις διαζύγιο;"

13."ΦΩΤΙΑ! ΦΩΤΙΑ! Όλοι έξω!"

14."Θα το πιστεύατε ποτέ, ρε παιδιά, ότι είχε τόσο αίμα μέσα του αυτός ο τυπάκος;"

15."Φορούσα γάντια, δεν φορούσα;"

16."Ρε γαμώ το, να μήν σταματάει να τρέχει η μύτη μου..."

17."Να του πούμε την αλήθεια όταν ξυπνήσει ή οχι;"

18."Είδε κανείς πού ακούμπησα τον καφέ μου;"

19."Μα τέτοιο χρώμα πρέπει να χει το συκώτι;"

20."Δέξου αυτήν την ταπεινή προσφορά από τους υπηρέτες σου, ω μεγάλε αρχηγέ του σκότους!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty24.11.10 18:22

Λεφτά υπάρχουν...

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar34800_2

Ο σύζυγος γυρνά αργά στο σπίτι του μια νύχτα.

- Ανησύχησα! Που στο καλό ήσουν; (ρωτά η γυναίκα του).

- Α! Τίποτα λέει αυτός. Πήγα να κάνω ένα τατουάζ.

- Τατουάζ; Τι τατουάζ έκανες;

- Ένα χαρτονόμισμα των 100 ευρώ στα γεννητικά μου όργανα, λέει αυτός περήφανα.

- Χαρτονόμισμα; Μα τι στο καλό σκεφτόσουνα; Δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό που έκανες είναι τρελό;

- Όχι βέβαια, άλλωστε είχα τους λόγους μου:

Πρώτον: Μου αρέσει να βλέπω τα λεφτά μου να αυξάνονται.
Δεύτερον: Μου αρέσει να παίζω με τα λεφτά μου.
Τρίτον: Μου αρέσει να έχω λεφτά στα χέρια μου.
Τέταρτον: Έτσι θα μπορώ να σου δίνω 100 ευρώ όποτε θέλεις !!!


bigsmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty26.11.10 11:39

3 φίλες

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33901_19

Αργοπίνοντας το ποτό της, η ελεύθερη από τις τρεις φίλες λέει:

Την περασμένη Παρασκευή, μετά τη δουλειά, πήγα στο γραφείο του φίλου μου
που δούλευε ως αργά, φορώντας μόνο ένα δερμάτινο πανωφόρι. Πριν χτυπήσω την πόρτα, έβαλα μια μάσκα, άφησα το πανωφόρι να γλιστρήσει από πάνω μου, και έμεινα με ένα δερμάτινο κορσάζ, κάλτσες μαύρες νάιλον και ψηλά τακούνια. Ο φίλος μου ερεθίστηκε τόσο που κάναμε παθιασμένο έρωτα πάνω στο γραφείο του.

Η αρραβωνιασμένη αφήνει ένα νευρικό γελάκι και λέει:

Περίπου τα ίδια είχα κι εγώ! Όταν ο αρραβωνιαστικός μου ήρθε την Παρασκευή, με
βρήκε να φοράω μια μαύρη μάσκα , δερμάτινο κορσάζ, μαύρες νάιλον κάλτσες και
ψηλοτάκουνες γόβες. Ερεθίστηκε τόσο, που κάναμε έρωτα όλη τη νύχτα, και τώρα
θέλει να επισπεύσουμε την ημερομηνία του γάμου.

Η παντρεμένη αφήνει αργά το ποτήρι της στο μπαρ και λέει:

Εγώ το σχεδίασα πολύ καλά. ¶φησα τα παιδιά στη μητέρα μου, έκανα ένα αρωματισμένο μπάνιο, έβαλα ένα σφιχτό δερμάτινο κορσάζ, ζαρτιέρες και μαύρες νάιλον κάλτσες και δωδεκάποντες γόβες. Τελείωσα την προετοιμασία μου με μια μαύρη μάσκα. Όταν ο άντρας μου επέστρεψε από τη δουλειά του, πήγε στο ψυγείο και πήρε μια μπύρα, πήρε το τηλεκοντρόλ, με κοίταξε, κάθισε στον καναπέ και είπε:

«Δεν μου λες, Μπάτμαν, τι έχει να φάμε για βράδυ;»


biglol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty26.11.10 16:41

0 διάολος και οι παρθένες

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Dragmetohellposter97811

Μια μέρα στην κόλαση ο διαβολάκος πιάνει τον πατέρα του τον εωσφόρο να απατάει την μητέρα του και βρίσκει την ευκαιρία να τον εκβιάσει που ο εκφυλότατος την τρέμει την γυναίκα του.

Θα τα πω όλα στην μαμά, εκτός κι αν....

Εκτός κι αν τι;... τον ρωτάει εκείνος.

Εκτός κι αν μου φέρεις να πηδήξω μια παρθένα.

Που να την βρω παιδί μου στην κόλαση την παρθένα;;;

Δεν με νοιάζει, του λέει το διαολάκι, να πας στην γη να μου φέρεις μία.

Ανεβαίνει λοιπόν ο Εωσφόρος κοιτάζει στους δρόμους με την ειδική παρθενοματιά του, κοιτάζει τις εικοσάρες, τις δεκαενιάρες, τις δεκαοχτάρες τίποτα...

Πάει πιό κάτω στα λύκεια κοιτάζει τις δεκαεφτάρες, τις δεκαεξάρες τίποτα..

Πάει στα γυμνάσια κοιτάζει τις δεκαπεντάρες, τις δεκατεσσάρες, ξαφνικά κάπου εκεί βρίσκει μία την αρπάζει και την πάει στην κόλαση να πηδήξει το διαβολάκι...

Και ποιό είναι το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας;;

Παρθένες γαμηθ**τε μην σας πάρει ο διάολος!


biglol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty06.12.10 12:35

Προς Ρούλα Κορομηλά

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Eyesanim

Αξιότιμη κυρία Κορομηλά,

αναγνωρίζω τη διαχρονική σας αξία στην ελληνική τηλεβόθραση κι εκτιμώ τις προσπάθειες που κάνετε για να μείνετε στην κορυφή της αντεξελικτικής πυραμίδας του ελληνικού φαίνεσθαι.

Έχω συνηθίσει τα χρυσαφένια μαλλάκια σας κι έχω πάθει ανοσία στην πανέμορφη, μελωδικότατη φωνούλα σας. Οι τρόποι σας, υπουλότεροι κι από αλεπούς, και η νοητική σας δύναμη, αορατότερη κι από μόρια αντιύλης, δε μου προκαλούν, πλέον, ούτε θαυμασμό, ούτε θυμό.

Θέλω, ωστόσο, να σας παρακαλέσω κάτι. Για να καταλάβετε καλύτερα, θα σας εξηγήσω εν συντομία (αυτό ονομάζεται δοτική και είναι κάπως αρχαία υπόθεση, γι'αυτό μην ανησυχείτε που δεν τη γνωρίζετε) την κατάσταση στο σπίτι μου.

Τα μικρότερα αδέρφια μου, καθώς κι η μάνα, αρέσκονται στο να παρακολουθούν το πρόγραμμα που παρουσιάζετε αυτό τον καιρό, οι μεν για να σχολιάζουν τις βλακείες των παικτών και τις αθλιότητες τις δικές σας, η δε διότι νομίζει πως μόνο έτσι θα είναι ενημερωμένη για τις τελευταίες εξελίξεις στον κόσμο. Το κακό είναι, όμως, ότι σήμερα και μερικές άλλες Κυριακές, έρχομαι αργά στο σπίτι από τη δουλειά και η ώρα που κάθομαι για φαΐ συμπέφτει με την ώρα της "εκπομπής" σας.

Κι ερχόμαστε στο θέμα της παρούσας επιστολής.

Σας παρακαλώ. Σας εκλιπαρώ. Σας εξορκίζω. Γονυπετής σας ικετεύω.

ΜΗ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΣΑΣ.

Μην πιέζετε, σπρώχνετε, στριμώχνετε, ανυψώνετε κι επειδεικτικά διαλαλείτε τις γερασμένες, λιωμένες, αηδιαστικές, πλαδαρές, χαλαρές και αντικαυλωτικές βυζούμπες σας. Και ιδιαίτερα μην το κάνετε την ώρα που τρώω.

Αυτή είναι μια ειλικρινής παράκληση. Ελπίζω να τη λάβετε υπ'όψιν όσο σοβαρά της αξίζει και να κάνετε ό,τι μπορείτε εκ μέρους σας για να απολαμβάνω το φτωχικό μου φαγάκι. Αν, παρά τις προσπάθειες σας, δεν υπάρξει αποτέλεσμα, φοβάμαι πως θα πρέπει να καταστρέψω οριστικά την τηλεόραση μας και θα είναι κρίμα, διότι είμαστε πολύ φτωχή οικογένεια και θα δυσκολευτούμε να πάρουμε άλλη για να σας απολαμβάνουμε.

Σας ευχαριστώ εκ βάθους καρδίας,
ένας φανατικός θαυμαστής*

*των (όχι δικών σας) βυζιών

bigbest
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty17.03.11 8:44

3 φίλες

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33901271081882

Αργοπίνοντας το ποτό της, η ελεύθερη από τις τρεις φίλες λέει:

Την περασμένη Παρασκευή, μετά τη δουλειά, πήγα στο γραφείο του φίλου μου
που δούλευε ως αργά, φορώντας μόνο ένα δερμάτινο πανωφόρι. Πριν χτυπήσω την πόρτα, έβαλα μια μάσκα, άφησα το πανωφόρι να γλιστρήσει από πάνω μου, και έμεινα με ένα δερμάτινο κορσάζ, κάλτσες μαύρες νάιλον και ψηλά τακούνια. Ο φίλος μου ερεθίστηκε τόσο που κάναμε παθιασμένο έρωτα πάνω στο γραφείο του.

Η αρραβωνιασμένη αφήνει ένα νευρικό γελάκι και λέει:

Περίπου τα ίδια είχα κι εγώ! Όταν ο αρραβωνιαστικός μου ήρθε την Παρασκευή, με
βρήκε να φοράω μια μαύρη μάσκα , δερμάτινο κορσάζ, μαύρες νάιλον κάλτσες και
ψηλοτάκουνες γόβες. Ερεθίστηκε τόσο, που κάναμε έρωτα όλη τη νύχτα, και τώρα
θέλει να επισπεύσουμε την ημερομηνία του γάμου.

Η παντρεμένη αφήνει αργά το ποτήρι της στο μπαρ και λέει:

Εγώ το σχεδίασα πολύ καλά. ¶φησα τα παιδιά στη μητέρα μου, έκανα ένα αρωματισμένο μπάνιο, έβαλα ένα σφιχτό δερμάτινο κορσάζ, ζαρτιέρες και μαύρες νάιλον κάλτσες και δωδεκάποντες γόβες. Τελείωσα την προετοιμασία μου με μια μαύρη μάσκα. Όταν ο άντρας μου επέστρεψε από τη δουλειά του, πήγε στο ψυγείο και πήρε μια μπύρα, πήρε το τηλεκοντρόλ, με κοίταξε, κάθισε στον καναπέ και είπε:

«Δεν μου λες, Μπάτμαν, τι έχει να φάμε για βράδυ;»


biglol biglol biglol

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 5136221362850
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty22.03.11 12:23

Ο λεβέντης γιος

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33951326476999

Ένας Κρητίκαρος έκανε γιο. Στα έκτα γενέθλια του ο γιος του του ζήτησε την barbie rapounzel. Ο Κρητικός απελπισμένος πάει στον καφενέ του χωριού να πει τα μαντάτα στο Μήτσο.

-Μήτσο πάει!!! Ο γιος μου είναι π......!!!

-Γιατί ωρέ σύντεκνε το λες αυτό;

-Μου ζήτησε για δώρο γενεθλίων την barbie rapounzel!!!

-Και γι' αυτό στενοχωριέσαι ωρέ;;; Το παιδί θέλει να μάθει το γυναικείο σώμα!!!

-Αν είναι έτσι φέρτε ρακές να κεράσουμε όλο το μαγαζί! Έχω λεβέντη γιο!!!

Όταν ήρθαν τα δωδέκατα γενέθλια του μικρού, εκείνος του ζήτησε για δώρο το κουκλόσπιτο της barbie! Ο Κρητικός έπεσε να πεθάνει και ξαναπήγε στον καφενέ να το πει στον φίλο του τον Μήτσο.

-Μήτσο, δεν μου το βγάζεις τώρα από το μυαλό, ο γιος μου είναι π......!!! Μου ζήτησε το κουκλόσπιτο της barbie για δώρο γενεθλίων! Θα με κράξει το χωριό!

-Πώς κάνεις έτσι ωρέ σύντεκνε! Το παιδί θέλει να μάθει πώς ζουν οι γυναίκες στο σπίτι. Μια χαρά μου φαίνεται!

-Αν είναι έτσι σύντεκνε κερνάω όλο το μαγαζί!!! Να μου ζήσει το κοπέλι!!!

Έφτασε η μέρα που ο γιος του θα γινόταν 18 και όλο αγωνία ο Κρητικός ρωτάει το γιο του:

-Τι θέλεις παιδαρά μου να σου κάνω δώρο;

-Πατέρα, θέλω μια μαχαίρα τεράστια σαν τη δική σου, κοφτερή και αστραφτερή!

Πέταξε από χαρά ο Κρητικός, κέρασε όλο το καφενείο ρακές και αγόρασε μια σπάθα δυο μέτρα για το γιο του. Το βράδυ του την έδωσε και ο μικρός είπε όλο χαρά:

-Αχ καλέ μπαμπά κοίτα με...!!! Δεν μοιάζω στην Ζήνα;;;!!!


Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty22.03.11 12:25

Ο καλύτερος τρόπος να κόψετε τα ναρκωτικά !!!

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33951326476999

Κάποτε συνελήφθησαν δύο νεαροί να κάπνίζουν "χόρτο" στην Ομόνοια.Μετά από δύο ημέρες στα κρατητήρια,οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα ο οποίος βλέποντας ότι πρόκειται για δύο 15χρονους τους είπε:

"Κοιτάξτε, μου φαίνεστε καλά παιδιά και πραγματικά θα ήθελα να σας δώσω μια δεύτερη ευκαιρία αντί να σας χώσω στην φυλακή για κάποιο χρονικό διάστημα.
Θα ήθελα λοιπόν να πάτε μες στο σαββατοκύριακο και να πείσετε τις παρέες σας πως είναι πολύ άσχημο πράγμα να κάνουν χρήση ναρκωτικών και πως θα πρέπει να εγκαταλείψουν αυτήν την κακή συνήθεια. Θα σας δω την Δευτέρα" .

Πράγματι,τη Δευτέρα παρουσιάζονται μπροστά στον εισαγγελέα ο οποίος τους ρωτά να του πουν τι ακρίβώς έκαναν.

Ο πρώτος λέει:"Εγώ έπεισα 20 άτομα να κόψουν τα ναρκωτικά για πάντα"
"20 άτομα;!",λέει ο εισαγγελέας."Πως τα κατάφερες;"

"Είναι πολύ απλό" λέει ο νεαρός." Ζωγράφισα σε ένα χαρτί δύο κύκλους, πρώτα έναν μεγάλο και ύστερα έναν μικρότερο και τους είπα ότι ο μεν πρώτος συμβόλιζε τον εγκέφαλό τους χωρίς τη χρήση ναρκωτικών ενώ ο μικρότερος κύκλος τον εγκέφαλό τους μετά την χρήση ναρκωτικών".

"Αυτό είναι καταπληκτικό"είπε ο εισαγγελέας.Και απευθυνόμενος προς τον δεύτερο νεαρό τον ρώτησε"Κι εσύ,πως τα πήγες;"

Ο νεαρός είπε:"Εγώ έπεισα 352 άτομα να κόψουν τα ναρκωτικά για πάντα!"
Ο εισαγγελέας πήγε να πάθει έμφραγμα."Αυτό είναι άνω ποταμών!Είμαι σίγουρος πως με δουλεύεις!Μα πως είναι δυνατόν;!",ρώτησε.

"Έκανα κι εγώ μια ανάλογη προσέγγιση του θέματος"είπε ο δεύτερος.
"Ζωγράφισα κι εγώ δύο κύκλους αλλά πρώτα έφτιαξα έναν μικρό και μετά έφτιαξα έναν μεγάλο.Και τους είπα...

"...ο μικρός κύκλος συμβολίζει τον κώλο σας πριν τη φυλακή και ο μεγάλος τον κώλο σας μετά από δύο μέρες μέσα στη φυλακή"!!!


bigsmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty22.03.11 12:27

Ένα μπουκάλι βότκα !

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33951326476999

Ένα ζευγάρι, μικρομεσαίας τάξης, κάνει τα ψώνια του στο supermarket.
Περνώντας από το ράφι με τα ποτά, ο άντρας πιάνει ένα μπουκάλι βότκα και το βάζει στο καλάθι μαζί με τ' άλλα ψώνια.
-Τι είναι αυτό???, πετάγεται η σύζυγος.
-Εεεε, βότκα.
-Και πόσο κάνει???
-10 ευρώ.
-Είσαι με τα καλά σου, εδώ δεν έχουμε να φάμε καλά-καλά και πας και μου αγοράζεις βότκες??? 'Αστο γρήγορα πίσω.

Κατέβασε τα αυτιά ο δικός σου και με βαριά καρδιά επέστρεψε το μπουκάλι στη θέση του.

Ολοκλήρωσαν τα ψώνια, κατευθύνθηκαν στο ταμείο να πληρώσουν, όταν ξαφνικά η σύζυγος, αναφώνησε:

-Μισό λεπτάκι, κάτι ξέχασα. Και έφυγε τρέχοντας προς τους διαδρόμους για να επιστρέψει σε λίγο με ένα κουτάκι στα χέρια.
-Τι είναι αυτο??? σειρά του συζύγου να ρωτήσει.
-Εεεε, κρέμα προσώπου.
-Και πόσο κάνει???
-67 ευρώ.
-Είσαι σοβαρή?
-Εμένα δεν με άφησες να πάρω μια βότκα με 10 ευρώ και πήγες κι έδωσες 67 για μια κρέμα?!?!?!
-Ε..., να..., για να με βλέπεις πιο όμορφη.
-Τι λες μωρή μαλακισμένη?
Και με 10 ευρώ την ίδια δουλειά θα κάναμε!


biglol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty24.03.11 13:30

Ο αντιρατσιστής δάσκαλος

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33901273322455

Ο δάσκαλος ρωτά τους μαθητές μετά το διάλειμμα:

- Τι έκανες στο διάλειμμα Γιωργάκη;

- Έπαιζα μπάλα, κύριε. - Μπάλα; Α ωραία. Αν μου γράψεις σωστά τη λέξη "Μπάλα" στον πίνακα, θα σε αφήσω να σχολάσεις 1 ώρα νωρίτερα.

Εσύ Θανασάκη, τι έκανες στο διάλειμμα;

- Εγώ κύριε έπαιζα στην αμμοδόχο.

- Στην αμμοδόχο; Α ωραία. Αν μου γράψεις σωστά την λέξη "Αμμος" στον πίνακα, θα σε αφήσω να σχολάσεις 1 ώρα νωρίτερα.

Εσύ Αλία τι έκανες στο διάλειμμα;

- Εγκώ κύριε ήθελε παίξει με Γιωργάκη και με Τανασάκι, αλλά όχι παίξει μαζί μου κανένας επειδή εγκω Αλβανάκι.

Τιι! δεν έπαιζαν μαζί σου; Ντροπή! Αυτό λέγεται ρατσιστική διάκριση εις βάρος Εθνικών μειονοτήτων.

Αντε Αλία, αν μου γράψεις στον πίνακα σωστά τις λέξεις "ρατσιστική διάκριση εις βάρος εθνικών μειονοτήτων", θα σε αφήσω να σχολάσεις 1/2 ώρα νωρίτερα!


bnotalk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty12.09.11 10:03

Η μία γκαντεμιά πίσω από την άλλη

Μια φορά σε ένα μπαρ καθόταν ένας αδύνατος κύριος και κοιτούσε με μανία το ποτό του. Σε μια στιγμή έρχεται ένας μεγαλόσωμος κύριος, του παίρνει το ποτό του και το πίνει μονορούφι τότε ο άλλος βάζει τα κλάματα.

Ο μεγαλόσωμος κύριος του λέει:
- Καλά ρε φίλε μην κάνεις έτσι, θα σου πάρω άλλο.

- Όχι, δεν φταις εσύ, λέει ο αδύνατος κύριος.

Σήμερα είναι η πιο άσχημή μου μέρα. Το πρωί άργησα να σηκωθώ, έχασα ένα σημαντικό ραντεβού στη δουλειά και ο διευθυντής μου με απέλυσε.
Βγαίνω έξω, μου έχουν κλέψει το αυτοκίνητο.

Παίρνω ένα ταξί και ξεχνάω μέσα το πορτοφόλι μου.
Γυρνάω σπίτι και βλέπω τη γυναίκα μου αγκαλιά με τον υδραυλικό.

Και ενώ δεν έφταναν όλα αυτά, ενώ σκόπευα να βάλω ένα τέλος στη ζωή μου έρχεσαι κι εσύ και μου πίνεις το δηλητήριο!


biglol

eleytheria
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty12.09.11 10:14

Ο Ταλιμπάν και ο Εβραίος

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar33951_32

Ενας Ταλιμπάν που τρέχει στην έρημο για να σωθεί από τούς Αμερικανούς, ψάχνει απεγνωσμένα να βρει νερό.
Ξαφνικά βλέπει στο βάθος κάτι σαν ανθρώπινη φιγούρα και με αναπτερωμένο το ηθικό τρέχει προς τα εκεί.
Φτάνοντας βρίσκει έναν γέρο Εβραίο που πουλάει γραβάτες.

Τον ρωτάει ο Ταλιμπάν:
- Μήπως έχεις νερό;
- Όχι, τού λέει ο Εβραίος και συνεχίζει, μήπως θες να αγορ άσεις μία γραβάτα; Λόγω εκπτώσεων κοστίζει μόνο 5 ?.

- Είσαι μαλάκας, τού απαντάει ο Ταλιμπάν. Εγώ ψάχνω για νερό για αν επιζήσω και εσύ θες να μού πουλήσεις μια γραβάτα και μάλιστα σε εξωφρενική τιμή; Κανονικά έπρεπε να σε «καθαρίσω» ηλίθιε, αλλά έχε χάρη που δεν έχω χρόνο.

- Σαν καλός Εβραίος θα σου δείξω την ανωτερότητα μου παρΆ όλο που με μισείς και θες και να με σκοτώσεις, τού απαντά ο Εβραίος. Σε δύο χιλιόμετρα από εδώ υπάρχει μία ταβέρνα που έχει όσο κρύο νερό θες και μάλιστα τσάμπα. Αυτό, για να ξέρεις τί άνθρωποι είμαστε εμείς οι Εβραίοι.

Βρίζοντας ο Ταλιμπάν, τρέχει προς την κατεύθυνση που τού είπε ο Εβραίος.

Μία ώρα αργότερα επιστρέφει σχεδόν πεθαμένος και λέει στον Εβραίο:

«Ο κωλοαδελφός σου δεν με αφήνει να μπω στο μαγαζί του χωρίς γραβάτα!».


Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty12.09.11 10:17

Τι εθνικότητα ήταν ο Χριστός

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar34800_3

Τα 3 επιχειρήματα για το ότι ο Χριστός ήταν Ιρλανδός :
- Δεν παντρεύτηκε ποτέ.
- Δεν είχε ποτέ σταθερή δουλειά.
- Η τελευταία του επιθυμία ήταν ένα ποτό.

Τα 3 επιχειρήματα για το ότι ο Χριστός ήταν Πορτορικανός :
- Το μικρό του όνομα ήταν Jesus.
- Είχε μπλεξίματα με τον νόμο.
- Η μάνα του δεν ήξερε ποιος ήταν ο πατέρας του.

Τα 3 επιχειρήματα για το ότι ο Χριστός ήταν Ιταλός :
- Μιλούσε κάνοντας χειρονομίες.
- Κάθε γεύμα του συνοδευόταν από κρασί.
- Δούλευε σαν ξυλουργός.

Τα 3 επιχειρήματα για το ότι ο Χριστός ήταν Αφρικανός:
- Αποκαλούσε όλον τον κόσμος αδέλφια του.
- Δεν είχε σταθερή διεύθυνση.
- Κανένας δεν τον προσλάμβανε.

Τα 3 επιχειρήματα για το ότι ο Χριστός ήταν Καλιφορνέζος :
- Δεν κουρευόταν.
- Τριγυρνούσε ξυπόλητος.
- Εφηύρε μία νέα θρησκεία.

Και τέλος η απόδειξη ότι ο Χριστός ήταν ΕΛΛΗΝΑΣ :
- Δούλευε στο μαγαζί του πατέρα του.
- Έμενε σπίτι του μέχρι τα 33 του.
- Ήταν πεπεισμένος ότι η μητέρα του ήταν παρθένα.
- Και η μητέρα του ήταν σίγουρη ότι ο γιός της ήταν θεός !...


clown
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty23.10.11 10:51

κΟλΑΣΗ

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 28311758005159567555

Ένας Έλληνας πεθαίνει και φτάνει στη ρεσεψιόν της Κόλασης.
Ο υπάλληλος του ανακοινώνει ότι επειδή είναι υπήκοος χώρας-μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μπορεί να διαλέξει μία από τις κολάσεις των χωρών-μελών.

Σκέφτεται λίγο και αποφασίζει να πάει στη Γερμανική:

- Οργανωμένη χώρα, λέει, τόσα χρόνια στην Ελλάδα τι κατάλαβα. Mου βγάλανε το λάδι. Τουλάχιστον, ας πάρω μυρωδιά του τι σημαίνει Ευρώπη, έστω και στην κόλαση.

Φτάνει λοιπόν μπροστά στην πύλη της γερμανικής κόλασης.
Μαύρο μάρμαρο, καλογυαλισμένο, σιδερένια πύλη και ψηλά γράφει με μεγάλα γράμματα ΚΟΛΑΣΗ στα γερμανικά.
Χτυπάει. Του ανοίγει ένας άψογα ντυμένος υπάλληλος και τον ρωτά τι θέλει.
- Να δω πώς είναι, του απαντά εκείνος.
- Ούτε να το σκέφτεστε!, του απαντά ο υπάλληλος! Όλη την ημέρα μας δέρνουνε με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουν σε κάτι τεράστια βαρέλια γεμάτα σκατά!! Φρίκη! Φρίκη!

Όπου φύγει-φύγει ο Ελληνας. Στη συνέχεια δοκιμάζει τις υπόλοιπες κολάσεις, τα ίδια.

Έτσι απογοητευμένος, καταφεύγει στην έσχατη λύση, την ελληνική κόλαση! Φτάνει λοιπόν έξω από την πύλη.
Μία πύλη εγκαταλειμμένη, βρώμικη, όπου στο ψηλότερο σημείο της υπάρχει με μεγάλα φωσφορίζοντα γράμματα η λέξη ΚΟΛΑΣΗ.
Το Κ και το Λ φυσικά δεν ανάβουν. Έτσι η επιγραφή γράφει ΟΑΣΗ.

- Ελληνική ανοργανωσιά..., μουρμουρίζει.

Όσο πλησιάζει, ακούει κάτι περίεργους θορύβους... Μοιάζουν με μουσική. Πλησιάζει περισσότερο.
Η μουσική πλέον ακούγεται ολοκάθαρα. Μπουζούκια, μπαγλαμάδες κλπ.
Χτυπάει... Του ανοίγει ένας τύπος κρατώντας μία μπουκάλα στο χέρι, τύφλα στο μεθύσι, και τον ρωτά τι θέλει.
- Ήρθα να δω πώς είναι, του λέει και βάζει το κεφάλι του μέσα.
Τραπέζια, κάπνα, κάτι γκόμενες χορεύουν πάνω στα τραπέζια τσιφτετέλια, νταούλια... Γενικώς, μπάχαλο.

Τρελαίνεται ο τύπος:
- Καλά ρε φίλε, τι γίνεται εδώ;
- Aσε φίλε, χάλια!, του λέει ο μεθυσμένος. Η κατάσταση είναι δραματική εδώ πέρα. Μας δέρνουν όλη μέρα με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουν σε κάτι τεράστια βαρέλια με σκατά.

- Πλάκα μου κάνεις;;;, απαντάει ο πεθαμένος. Εδώ πίνετε και γλεντάτε!

- Εεε, ξέρεις πώς είναι μωρέ εδώ στην Ελλάδα...

Τη μία δεν έχουμε σκατά, την άλλη χαλάνε τα μαστίγια..


rendeer beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty23.10.11 10:56

Περιμένω το τρένο

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 28311758005159567555

Hταν μια γυναίκα που έμενε μόνη της σχεδόν όλο τον χρόνο γιατί ο άντρας της ήταν ναυτικός.
Tο σπίτι ήταν κοντά σε έναν σταθμό του ηλεκτρικού και όποτε περνούσε το τρένο, έπεφτε η ντουλάπα που ήταν στην κρεβατοκάμαρα.

Kαλεί, λοιπόν, μια μέρα η γυναίκα έναν μαραγκό: «Ξέρετε», του λέει, «όποτε περνάει το τρένο, η ντουλάπα πέφτει...». Πριν προλάβει να ολοκληρώσει τη φράση της η γυναίκα, περνάει το τρένο και πέφτει η ντουλάπα.

O μαραγκός δείχνει να ξέρει τη λύση στο πρόβλημα: «Aφήστε το σε μένα, θα τη στηρίξω στον τοίχο και μετά δεν θα πέφτει με τίποτα!». Aφού τη στηρίζει και τελειώνει τη δουλειά, περνάει το τρένο και πέφτει πάλι κάτω η ντουλάπα. O μαραγκός αρχίζει και τα χάνει: «Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει, αλλά αυτήν τη φορά θα καρφώσω την ντουλάπα στον τοίχο με ατσαλόπροκες για να μην πέφτει με τίποτα!». Aφού την καρφώνει, λοιπόν, λέει: «Για να δούμε τώρα που θα περάσει το τρένο, θα πέσει πάλι;». Περνάει το τρένο όμως και η ντουλάπα ξαναπέφτει.

O μαραγκός έχει πάθει σοκ: «Aν δεν τρελαθώ σήμερα, δεν θα τρελαθώ ποτέ!!». «Kαι τι θα κάνουμε τώρα; Δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση», λέει η γυναίκα. «Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια», απαντά ο μαραγκός, «θα μπω μέσα στην ντουλάπα να δω από μέσα τι πάει στραβά και πέφτει».

Mπαίνει μέσα στην ντουλάπα κλείνει τις πόρτες και εκείνη τη στιγμή μπαίνει ο άντρας της γυναίκας μέσα, ο οποίος γύρισε από ταξίδι. Bλέπει τα πράγματα του μαραγκού και αρχίζει να φωνάζει: «Aτιμη, θα σε σκοτώσω! Πού τον έχεις κρύψει τον εραστή σου; Στην ντουλάπα;».

Πριν προλάβει εκείνη να αποκριθεί, πάει, ανοίγει την ντουλάπα και βλέπει μέσα τον μαραγκό...

«Pε αλήτη», του φωνάζει, «τι κάνεις εδώ μέσα;»

«Pε φίλε», απαντά ο μαραγκός, «άμα σου πω ότι περιμένω να περάσει το τρένο, θα με πιστέψεις;».


biglol


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις 23.10.11 11:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty23.10.11 11:57

Περί αγελάδων ο λόγος

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 28311758005159567555

"Αρχαία Αίγυπτος: Έχετε δύο αγελάδες. Ζουν στις όχθες του Νείλου και, κατά τη διάρκεια των πλημμύρων, τις μεταφέρετε στο παλάτι. Επειδή πέθανε ο Φαραώ, πρέπει να ταφούν κι αυτές μαζί του, έτσι γίνονται…
μούμιες και μπαίνουν στην πυραμίδα.

Αρχαία Σπάρτη: Έχετε δύο αγελάδες. Επειδή συνεχώς συμμετέχετε σε...

πολέμους και στρατιωτικές ασκήσεις, τις αφήνετε να τις μεγαλώσουν οι γυναίκα σας και τα παιδιά σας. Επειδή μια απΆ αυτές έχει προβλήματα υγείας, ρίχνεται από το Ταΰγετο – όπως είθισται.

Αθηναική Δημοκρατία: Έχετε δύο αγελάδες και κατά λάθος, μπαίνουν στο ιερό της ¶ρτεμις. Έτσι, διεξάγεται ψηφοφορία δια βοής στην Εκκλησία του Δήμου, για το αν θα πρέπει να θανατωθούν ή όχι.

Μεσαίωνας: Έχετε δύο αγελάδες. Τις πουλάτε και αγοράζετε με όλες σας τις οικονομίες μια πέτρα, η οποία όπως σας λέχθηκε, μετατρέπει κάθε μέταλλο σε χρυσό. Ο Αλχημιστής που σας την πούλησε εξαφανίζεται από την περιοχή, προτού αποκαλυφθεί η απάτη του.

Ινδιάνικη Αμερική: Έχετε δύο αγελάδες που ζουν στη φυλή σας. Ο Αρχηγός της Φυλής διατάσσει να θυσιαστούν στον επικείμενο χορό της Βροχής, για να μπορέσουν επιτέλους να καρποφορήσουν τα λιβάδια της περιοχής.

Φεουδαρχία: Έχετε δύο αγελάδες. Ο ηγεμόνας σφετερίζεται μέρος του γάλακτος, επειδή δεν μπορείτε να πληρώσετε τη βαριά φορολογία.

Πρωτόγονη Αφρική: Έχετε δύο αγελάδες. Το χωριό σας αποφασίζει ότι αυτές πρέπει να θυσιαστούν στην τελετή μαγείας, για να εξευγενιστεί ο θεός της καρποφορίας και να γεννήσουν παιδιά οι γυναίκες. Το τετράποδο βράζεται ζωντανό στη χύτρα με νερό που καίει, το οποίο στήθηκε στη μέση του χωριού.

Σουλτανάτο της Περσίας: Έχετε δύο αγελάδες. Επειδή είναι θηλυκού γένους, τις τοποθετείτε σε ξεχωριστό στάβλο, για να μην μπορούν να τις δουν οι (αρσενικοί) ταύροι, ο οποίος είναι καλυμμένος με βυσσινόχρωμα υφάσματα. Μια που καταφέρνει να ξεφύγει, τιμωρείται με αποκοπή του ποδιού της, ως φόρος τιμής στον Αλλάχ.

Αποικιακή Βρετανική Αυτοκρατορία: Έχετε δύο αγελάδες, οι οποίες διαβιούν στο Σουδάν. Με διάταγμα του Υπουργού Αποικιών, υπάγονται απΆ ευθείας στο στέμμα, με αποτέλεσμα το γάλα τους να καρπώνεται ο κυβερνήτης και όχι οι κάτοικοι του χωριού. Οργανώνεστε με το χωριό σας και εξεγείρεστε κατά των κατακτητών.

Καθαρή Δημοκρατία: Έχετε δύο αγελάδες. Οι γείτονές σας αποφασίζουν ποιος παίρνει το γάλα.

Αντιπροσωπευτική Δημοκρατία: Έχετε δύο αγελάδες. Οι γείτονές σας διορίζουν κάποιον για να αποφασίσει ποιος θα παίρνει το γάλα.

Γραφειοκρατία: Έχετε δύο αγελάδες. Καταρχήν, η κυβέρνηση καθορίζει πώς πρέπει να τις ταΐζετε και πότε πρέπει να τις αρμέγετε. Έπειτα, σας πληρώνει για να μην τις αρμέγετε, αλλά μόνο να τις ταΐζετε. Στη συνέχεια, παίρνει και τις δύο αγελάδες, σκοτώνει τη μια, αρμέγει την άλλη και πετάει το γάλα. Στο τέλος, σας υποχρεώνει να συμπληρώσετε ειδικά έντυπα, όπου θα δηλώνεται ότι οι αγελάδες αγνοούνται.

Δυτικός Καπιταλισμός: Έχετε δύο αγελάδες. Πουλάτε τη μια και αγοράζετε έναν ταύρο, στήνοντας επιχείρηση αναπαραγωγής αγελάδων, αρμέγετε το γάλα και το πουλάτε σε γνωστή εταιρεία παστεριοποίησης γάλακτος και γίνεστε μέτοχοι στο Χρηματιστήριο, ως κάτοχοι μικρού μέρους μετοχών της εταιρείας γάλακτος, η οποία αγοράζει το γάλα σας. Λίγο πριν από την κάμψη του δείκτη John Doe, αποσύρετε τις μετοχές σας, κερδίζοντας το 100πλάσιο της αξίας τους. Μετά την ανάκαμψη του δείκτη, κάνετε σκέψεις να επενδύσετε μέρος των κερδών σας στην ίδια μετοχική εταιρεία.

Καπιταλισμός του Χονγκ Κονγκ: Έχετε δύο αγελάδες. Πουλάτε τρεις αγελάδες στην εταιρεία σας που έχει εισαχθεί στο Χρηματιστήριο, χρησιμοποιώντας εγγυητικές επιστολές που έχει καταθέσει ο γαμπρός σας στην τράπεζα. Στη συνέχει κάνετε μια ανταλλαγή χρεών με μετοχές, συνοδευόμενη από μια δημόσια προσφορά, που παίρνετε πίσω τέσσερις αγελάδες μαζί με μια φορολογική έκπτωση για τη συντήρηση μιας πέμπτης. Τα δικαιώματα επί του γάλακτος έξι αγελάδων μεταφέρονται, με τη βοήθεια ενός Παναμέζου μεσάζοντα, στο λογαριασμό μιας εταιρείας στα νησιά Cayman, την οποία κατέχει παράνομα ο ιδιοκτήτης της πλειοψηφίας των μετοχών, ο οποίος επαναπωλεί την εισαγμένη εταιρεία σας τα δικαιώματα επί του γάλακτος επτά αγελάδων. Στην έκθεση της εταιρείας, εμφανίζονται οκτώ μηρυκαστικά, με δυνατότητα αγοράς ενός επιπλέον ζώου. Στο μεταξύ, σκοτώνετε τις δύο αγελάδες, γιατί το fengshui (το ενεργειακό πεδίο που καθορίζει η γεωμαντεία) είναι αρνητικό.

Αμερικάνικη Δημοκρατία: Η κυβέρνηση υπόσχεται να σας δώσει δύο αγελάδες, υπό τον όρο να την ψηφίσετε. Μετά τις εκλογές, ο πρόεδρος της χώρας παραπέμπεται σε απευθείας δίκη για κερδοσκοπία σε ομόλογα βοοειδών. Ο Τύπος χαρακτηρίζει το σκάνδαλο «Cowgate».

Αγγλική Δημοκρατία: Έχετε δύο αγελάδες. Τις ταΐζετε με αρνίσια μυαλά και τρελαίνονται. Η κυβέρνηση δεν σας αποζημιώνει και μέμφεται τις κεντροευρωπαϊκές χώρες.

Δημοκρατία της Σιγκαπούρης: Έχετε δύο αγελάδες. Η κυβέρνηση σας επιβάλλει πρόστιμο για φύλαξη ζώων σε διαμέρισμα χωρίς άδεια.

Κυπριακή Δημοκρατία: Έχετε δύο αγελάδες. Τις αρμέγετε και επειδή θεωρείτε ότι η τιμή του γάλακτος βρίσκεται σε πολύ χαμηλά επίπεδα, πετάτε το γάλα τους σε γνωστή χωματερή (αφού ενημερώσετε πρώτα τα τηλεοπτικά δίκτυα) και λίγες ημέρες μετά, διαμαρτύρεστε μαζί με τα τετράποδά σας μπροστά από το προεδρικό και τη βουλή. Επειδή είναι από τις πρώτες φορές που έρχεστε στη Λευκωσία, η δημοτική αστυνομία σας γράφει πρόστιμο για παράνομη στάθμευση. Ύστερα, εμφανίζεστε στο “Πέστα στο Μάμα” για να διαμαρτυρηθείτε.

Ευρωπαϊκή Ένωση: Έχετε δύο εταίρες αγελάδες, από διαφορετική χώρα καταγωγής. Τα ποσοστά εξαγωγής γάλακτος διανέμονται ποσοστιαία στις χώρες-μέλη της ΕΕ. Το Λουξεμβούργο και το Βέλγιο διεκδικούν περισσότερο μερίδιο του γάλακτος.

Αναρχία: Έχετε δύο αγελάδες. Είτε τις πουλάτε σε λογική τιμή, είτε οι γείτονές σας απειλούν να σας δολοφονήσουν για να σας τις πάρουν.

Ορθόδοξος Κομμουνισμός: Έχετε δύο αγελάδες. Οι γείτονές σας σάς βοηθούν να τις συντηρείτε και να τις αρμέγεστε και μοιράζεστε μαζί τους το γάλα.

Ρώσικος Κομμουνισμός: Έχετε δύο αγελάδες, που έχετε την υποχρέωση να συντηρείτε, αλλά η κυβέρνηση παίρνει όλο το γάλα και εσείς αγοράζετε μερίδιό του.

Καθαρός Σοσιαλισμός: Έχεις 2 αγελάδες. Η κυβέρνηση τις παίρνει και τις βάζει σΆ ένα στάβλο μαζί με τις αγελάδες όλων των άλλων. Εσύ πρέπει να φροντίζεις όλες τις αγελάδες. Η κυβέρνηση σου δίνει ακριβώς όσο γάλα χρειάζεσαι.

Γιουγκοσλαβικός Σοσιαλισμός: Έχετε δύο αγελάδες. Το γάλα ανήκει σΆ εσάς, αλλά ένα μικρό του μερίδιό το καρπούται το κράτος.

Γραφειοκρατικός Σοσιαλισμός: Έχεις 2 αγελάδες. Η κυβέρνηση τις παίρνει και τις βάζει σε ένα στάβλο μαζί με τις αγελάδες όλων των άλλων. Μια ομάδα πρώην εκτροφέων κοτόπουλων, τις φροντίζει. Εσύ πρέπει να φροντίζεις τα κοτόπουλα που πήραν από τους πρώην εκτροφείς κοτόπουλων. Η κυβέρνηση σου δίνει ακριβώς το γάλα και τα αβγά που οι νόμοι λένε ότι χρειάζεσαι.

Δικτατορία: Έχετε δύο αγελάδες. Η κυβέρνηση παίρνει και τις δύο και σας εκτελεί με τυφεκισμό.

Ολοκληρωτισμός: Έχεις 2 αγελάδες. Η κυβέρνηση τις παίρνει και αρνείται ότι έχουν υπάρξει ποτέ. Το γάλα τίθεται εκτός νόμου.

Οικολογία: Έχετε δύο αγελάδες. Το κίνημα (γιατί η λέξη “κυβέρνηση” είναι λανθασμένη) σας απαγορεύει να τις αρμέγετε και να τις σκοτώσετε και σας υποχρεώνει να τις έχετε στο φυσικό τους περιβάλλον.

Περιβαλλοντισμος: Έχεις 2 αγελάδες. Η κυβέρνηση σου απαγορεύει τόσο να τις αρμέγεις όσο και να τις σκοτώσεις.

Φασισμός: Έχετε δύο αγελάδες. Το κράτος παίρνει και τις δύο, σας προσλαμβάνει για να τις συντηρείτε και σας πουλάει το γάλα.

Φεμινισμός: Έχετε δύο αγελάδες. Παντρεύονται και υιοθετούν ένα μοσχάρι.

Πολιτικά Ορθοί: Έχετε στη διάθεσή σας (και όχι στην “ιδιοκτησία σας”, που είναι σύμβολο ενός φαλλοκεντρικού, πολεμοχαρούς και αδιάλλακτους παρελθόντος) δύο βοοειδή, διαφορετικής ηλικίας, απροσδιόριστου φύλου, πολύτιμα όμως για την κοινωνία.

Σουρεαλισμός: Έχετε δύο καμηλοπαρδάλεις. Η κυβέρνηση απαιτεί να κάνετε μάθημα φυσαρμόνικας, γιατί ο ήχος της σχετίζεται με τη στάθμη της θάλασσας.

Στρατιωτικό Καθεστώς: Έχετε δύο αγελάδες. Η κυβέρνηση παίρνει και τις δύο και σας κατατάσσει στο Στρατό."


bigsmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty04.12.11 19:45

Η Γλώσσα μας!!! Ή παιχνίδια με την άρνηση και την κατάφαση!

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Avatar34800_3

Φιλόλογος καθηγητής σε ξένο πανεπιστήμιο είπε:

Σε πολλές γλώσσες δύο αρνήσεις κάνουν μία κατάφαση.

Σε άλλες γλώσσες δύο αρνήσεις δίνουν άρνηση.

Δεν υπάρχει όμως καμία γλώσσα στην οποία δύο καταφάσεις να δίνουν άρνηση.

................

Οπότε ακούγεται από το ακροατήριο η φωνή Έλληνα φοιτητή:

«Ναι, καλά!»

biglol biglol biglol

(Δύο αρνήσεις κάνουν μία κατάφαση. (Δύο παραδείγματα)

1) Μην εμποδίζετε την διέλευση...

2) Ο αγώνας δεν διακόπηκε...


Δύο αρνήσεις δίνουν άρνηση. (¶λλα δύο παραδείγματα)

1) Μας ερωτούν οι δανειστές μας (αγορές -sic-): Θα τους εξοφλήσουμε κάποτε τα χρέη μας;
Απάντηση: ΟΧΙ, ΠΟΤΕ! (lol)

2) Αφού σε έχει πρήξει στην μουρμούρα η γυναίκα σου...
Δεν σταματάς λέω εγώ... )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty24.06.12 11:47

Θρίλερ

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Image

2 Πόντιοι εξετάζουν να πάνε σινεμά.
-Θες να πάμε να δούμε μια θριλεράρα? Το δολοφόνο με το ηλεκτρικό πριόνι.
-Τι υπόθεση έχει?
-Ε, ενας τρελός με ηλεκτρικό πριόνι τριγυρνάει στη πόλη και σφάζει κόσμο.
- Καλά ρε πόση μπαλαντέζα έχει ο πούστης?

bigthinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 8056
Registration date : 10/07/2008

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr   InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Empty28.12.12 12:06

Το τσιουάουα

InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr - Σελίδα 3 Image

Δύο φίλοι περπατούν και χαζολογούν ένα Σαββατόβραδο πηγαίνοντας βόλτα τα σκυλιά τους.

Ο ένας έχει ένα ντόμπερμαν και ο άλλος ένα τσιουάουα.
Καθώς περνάνε έξω από ένα μπαρ, λέει ο ένας:

- Ρε δεν πάμε να πιούμε τίποτα;
- Μα αφού έχουμε και τα σκυλιά μαζί μας, δεν θα μας αφήσει ο "πόρτας".
- Μην ανησυχείς, λέει ο άλλος! Κοίτα και ακολούθα. Βγάζει ένα ζευγάρι μαύρα γυαλιά, τα φοράει και πάει στην πόρτα.

- Δεν επιτρέπονται ζώα μέσα κύριε, λέει ο "πόρτας".
- Μα είμαι τυφλός και αυτό είναι ο οδηγός μου, λέει ο ψευτοτυφλός.

- Ντόμπερμαν οδηγός; Χρησιμοποιούν και τέτοια τώρα για τέτοιες δουλειές;
- Ναι, ακριβώς όπως τα λες. Είναι πολύ καλά.
- Οκ πέρασε, λέει ο "πόρτας".

Τον βλέπει από μακριά ο άλλος με το τσιουάουα και σκέφτεται ότι με αυτό τον σκύλο που έχει δίπλα του δεν πρόκειται να τον πιστέψουν αλλά αποφασίζει να πάει κι εκείνος. Φοράει μαύρα γυαλιά και πλησιάζει.

- Επ, δεν επιτρέπονται ζώα μέσα κύριε, λέει πάλι ο "πόρτας"...
- Μα είναι ο σκύλος οδηγός μου. Βλέπεις είμαι τυφλός...
- Tσιουάουα για οδηγός;;;

- Τι; Τους π..στηδες! Tσιουάουα μου δώσανε;


sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
InOut Jokes Corner : Τα καλύτερα ανέκδοτα από το ΙnOut.gr
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: eSSENTIALs aNGLo hELLENIc eNCYCLOPAEDIa :: Various & Happy Hour :: Funny Stuff-
Μετάβαση σε: